Kiirlaenud Eestis

Estimated read time 12 min read

Kiirlaenud Eestis on populaarne viis rahaliste vajaduste rahuldamiseks. Kui vajad kiiret laenu, et katta ootamatuid kulutusi või lahendada rahalisi probleeme, siis kiirlaen on sulle ideaalne valik. Eestis on mitmeid kiirlaenu pakkujaid, kes pakuvad mugavaid ja kiireid lahendusi.

Võtmed

 • Kiirlaenud Eestis on populaarsed rahaliste vajaduste rahuldamise viisid.
 • Kiirlaenu saab kasutada ootamatute kulutuste katmiseks või rahaliste probleemide lahendamiseks.
 • Eestis on mitmeid kiirlaenu pakkujaid, kes pakuvad kiireid ja mugavaid laenulahendusi.
 • Enne kiirlaenu võtmist tutvuge erinevate pakkujate tingimustega ja valige endale sobivaim variant.
 • Võtke kiirlaen vastutustundlikult ja veenduge, et suudate laenu tagasi maksta.

Parimate kiirlaenu pakkujate võrdlus

Laenukompassi turu-uuring näitab, et Eestis on mitu parimat kiirlaenu pakkujat, kes pakuvad klientidele mugavaid võimalusi kiireks rahaliseks abiks. Kui oled hädas rahaliste vajadustega, võid valida ühe järgnevatest ettevõtetest:

Pakkujad Laenusumma Krediidiperiood Intressimäär
Credit24 50€ – 10000€ 1 kuni 72 kuud alates 0% kuus
Raha24 50€ – 5000€ 1 kuni 60 kuud alates 0% kuus
Ferratum 50€ – 1000€ 1 kuni 30 päeva alates 20% kuus

Need kolm ettevõtet on tuntud oma usaldusväärsete ja läbipaistvate teenuste poolest. Credit24 ja Raha24 pakuvad laenusummasid kuni 10000€ ja 5000€ ning pikemaid tagasimakse perioode kuni 72 kuud ja 60 kuud. Intressimäärad võivad varieeruda vastavalt laenusummale ja tagasimakse perioodile, seega on oluline hoolikalt uurida iga pakkumise tingimusi.

Ferratum on spetsialiseerunud väiksemate laenusummade kiireks väljamaksmiseks. Nad pakuvad laene summas kuni 1000€ lühiajalisteks perioodideks kuni 30 päeva. Intressimäärad võivad olla kõrgemad võrreldes teiste pakkujatega, kuid vastutasuks saab klient raha kätte väga kiiresti.

Kokkuvõte:

“Credit24, Raha24 ja Ferratum on parimad kiirlaenu pakkujad Eestis, kes pakuvad kiireid ja usaldusväärseid teenuseid. Vali endale sobivaim pakkumine, arvestades laenusumma, tagasimakse perioodi ja intressimäära.”

Krediidi kulukuse määr ja intressimäärad

Kiirlaenude puhul on oluline arvestada krediidi kulukuse määra (KKM) ja intressimääraga. KKM näitab, kui kulukas on laenuleping ühe aasta kohta. Mida kõrgem on KKM, seda suuremad on laenu kulud. Seega on soovitatav valida võimalikult madal kulumääraga kiirlaen, et säästa raha.

Intressimäär on summa, mida pead laenuandjale tagasi maksma laenu eest teenitud intressina. See näitab protsendina laenusummast. Kõrgem intressimäär tähendab suuremaid laenutagastussummasid. Seepärast on oluline võrrelda erinevate laenuandjate intressimäärasid, et leida sobivaim valik.

Laenuandja Krediidi kulukuse määr (%) Intressimäär (%) Väljamaksetasu (EUR)
Credit24 15 12 15
Raha24 20 18 10
Ferratum 25 20 20

Ülaltoodud tabelis on näha kolme populaarseima laenuandja krediidi kulukuse määr, intressimäär ja väljamaksetasu. Krediidi kulukuse määr varieerub 15% ja 25% vahel, samas kui intressimäär ulatub 12% kuni 20% ning väljamaksetasu varieerub 10 eurost kuni 20 euroni. Arvestades neid näitajaid, saad valida endale parima laenuandja, kes pakub sobivaimat krediidi kulukuse määra ja intressimäära.

Kiirlaenu võtmise protsess

Kiirlaenu taotlemine on internetis väga lihtne. Esita taotlus veebis ja oota vastust. Kui taotlus on heaks kiidetud, allkirjasta laenuleping ja raha laekub sinu pangakontole lühikese aja jooksul. Kiirlaenu võtmise protsess on kiire, mugav ja turvaline.

Selleks, et taotleda kiirlaenu, külasta laenuandja veebisaiti ja vali sobiv laenusumma ning tagasimakse tähtaeg. Täida taotlusele vajalikud isiku- ja finantsandmed ning esita see veebis. Taotluse läbivaatamine võtab tavaliselt vaid mõne minuti ning saad kohe teada, kas sinu laenutaotlus on heaks kiidetud.

Kui taotlus on heaks kiidetud, allkirjasta laenuleping. Laenulepingus määratakse kindlaks laenutingimused, sealhulgas intressimäär, tagasimakse tähtaeg ja võimalikud kõrvalkulud. Enne lepingu allkirjastamist tutvu hoolikalt lepingu tingimustega ja veendu, et oled kõigest aru saanud.

Pärast laenulepingu allkirjastamist laekub raha sinu pangakontole tavaliselt mõne tunni jooksul. Täpne ülekande aeg võib olenevalt laenuandjast ja panga tööajast erineda. Pärast raha laekumist võid sellele oma pangakontolt vabalt ligi pääseda ning kasutada vastavalt oma vajadustele.

Menetlemise aeg Laenusumma Intressimäär Tagasimakse tähtaeg
Minimaalne menetlemise aeg 50€ – 500€ Alates 10% 7 – 30 päeva
Keskmine menetlemise aeg 500€ – 3000€ Alates 8% 30 – 90 päeva
Maksimaalne menetlemise aeg 3000€ – 10000€ Alates 6% 90 – 180 päeva

Kiirlaenud internetist

Kiirlaenud internetist on väga mugavad ja kiire viis rahaliste vajaduste rahuldamiseks. Saad laenu taotleda mugavalt kodust lahkumata. Internetipõhised laenuandjad pakuvad sulle võimalust esitada laenutaotlus veebis ning saada kiire vastus oma taotlusele. See võimaldab sul saada raha oma pangakontole lühikese aja jooksul. Kiirlaenud internetist on tõhus ja mugav võimalus kiireks rahaliseks abiks.

Kiirlaenu võtmine internetist on lihtne ja turvaline. Sa ei vaja tagatist ega käendajat ning enamik laenuandjaid ei nõua ka füüsilise kohalolekut. Saad täita taotluse mugavalt oma koduarvutis või nutiseadmes ning esitada vajalikud dokumendid elektrooniliselt. See kõik kokku muudab kiirlaenude võtmise internetist kiireks ja kasutajasõbralikuks protsessiks.

“Kiirlaenud internetist võimaldavad sul saada rahalise abi kiiresti ja mugavalt, ilma et peaksid kodust lahkuma.”

Eelised:

 • Kiire ja mugav taotlemine kodust lahkumata
 • Laenu saamine ilma tagatise või käendajata
 • Internetipõhised laenuandjad pakuvad kiireid vastuseid ja väljamakseid
 • Turvaline ja usaldusväärne protsess

Puudused:

 • Intressimäärad võivad olla kõrgemad võrreldes traditsiooniliste pangalaenudega
 • Kiirlaenude pikendamine võib suurendada laenu kogukulu
 • Mõned laenuandjad võivad nõuda kõrgeid teenustasusid
Laenupakkujad internetis Intressimäär Kiire vastus
Laen.ee Alates 10% Jah
Lendo Alates 10% Jah
Vivus Alates 15% Jah

Kokkuvõte:

Kiirlaenud internetist on kiireim ja mugavaim viis rahaliste vajaduste rahuldamiseks. Sa saad laenu taotleda kodust lahkumata ning kiire vastuse korral saad raha oma pangakontole lühikese aja jooksul. See võimaldab sul kiiresti ja lihtsalt saada vajalikku rahalist abi. Oluline on siiski meeles pidada, et kiirlaenude intressimäärad võivad olla kõrgemad võrreldes traditsiooniliste laenudega ning tuleb hoolikalt kaaluda oma tagasimaksevõimekust enne laenulepingu sõlmimist.

Kiirlaenud maksehäirega klientidele

Kiirlaenude võtmine maksehäirega klientidele võib olla keeruline, kuna paljud laenuandjad eelistavad kliente ilma aktiivsete maksehäireteta. Samuti peab sul olema piisav sissetulek, et tagasi maksta laenusumma. Küll aga on olemas mõned laenuandjad Eestis, kes pakuvad ka kiirlaene maksehäirega klientidele.

Enne taotlemist tuleb arvestada, et laenuandjad võivad soovida sissetuleku tõendamist. See võib hõlmata pangakonto väljavõtet, töölepingut või muud dokumenti, mis tõendab stabiilset sissetulekut. Kuna maksehäirega klientide risk on kõrgem, võivad laenuandjad nõuda ka kõrgemat intressimäära või täiendavaid tagatisi laenusumma tagasimaksmiseks.

Kiirlaenu pakkujad maksehäirega klientidele

Alljärgnev tabel toob välja mõned Eesti laenuandjad, kes pakuvad kiirlaene maksehäirega klientidele. Täpsema ülevaate saamiseks tasub uurida nende tingimusi ja võrrelda erinevaid pakkumisi, et leida endale sobivaim lahendus.

Laenuandja Minimaalne sissetulek Maksimaalne laenusumma KKK link
Laen.ee 500 eurot kuus 5000 eurot Vaata siit
Kiirlaen24 400 eurot kuus 3500 eurot Vaata siit
Laenatark 300 eurot kuus 3000 eurot Vaata siit

On oluline märkida, et laenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning veenduda, et ollakse võimeline laenusumma tagasi maksma vastavalt kokkulepitud tingimustele. Tutvuge hoolikalt laenulepingu ja tingimustega ning võtke laenu ainult siis, kui olete veendunud oma võimes tagasimaksmist läbi viia.

Kiirlaenu eelised ja puudused

Kiirlaenudel on mitmeid eeliseid, mis muudavad need atraktiivseks valikuks rahaliste vajaduste rahuldamiseks. Üks suurimaid eeliseid on kiirus – kiirlaenu saad taotleda vaid mõne minuti jooksul ning raha võib jõuda sinu pangakontole samal päeval. See on eriti kasulik olukordades, kus sul on kiireloomulisi väljaminekuid või ootamatuid kulutusi.

Lisaks kiirusele on kiirlaenud ka väga lihtsad ja mugavad. Saad taotluse esitada internetis, ilma et peaksid kodust välja minema või pangakontorisse külastama. Kogu protsess on turvaline ja konfidentsiaalne, tagades sulle meelerahu kogu laenuvõtmise protsessi ajal.

Kiirlaenud on suurepärane võimalus lühiajaliste finantsvajaduste rahuldamiseks. Need on mõeldud inimestele, kes vajavad väikest laenusummat lühikeseks perioodiks. Kiirlaenud pakuvad paindlikkust ja mugavust, kuid oluline on meeles pidada, et nende kaasnevad ka teatud puudused ja riskid.

Kiirlaenudel on kõrge intressimäär, mis tähendab, et sul tuleb tagasi maksta rohkem kui laenusummale lisandub intress. Seetõttu on oluline hinnata, kas sul on võimalik laenu tagasi maksta ja milline on laenu tegelik kogukulu. Samuti pead arvestama võimalike kõrvalkuludega, näiteks viivistega juhul, kui laenu tagasimaksmine viibib.

Eelised Puudused
– Kiire taotlemine ja laenu saamine – Kõrge intressimäär
– Lihtne ja mugav protsess – Võimalikud kõrvalkulud
– Puudub vajadus tagatise või käendaja järele – Võimalikud tagasimakse raskused

Oluline on ka meeles pidada, et kiirlaen ei ole pikaajaline finantseerimislahendus. See sobib eelkõige lühiajalisteks ja kiiret rahalist abi vajavateks olukordadeks. Enne kiirlaenu võtmist kaalu hoolikalt oma finantsolukorda ning veendu, et suudad laenu vastutustundlikult tagasi maksta.

Laenupakkujad ja nende tingimused

Eestis on mitmeid laenupakkujaid, kes pakuvad kiirlaene erinevate tingimustega. Enne otsuse tegemist on oluline tutvuda erinevate pakkumistega ja valida endale sobivaim laenupakkujad. Alljärgnevalt on toodud näited mõningatest populaarsetest laenupakkujatest Eestis koos nende tingimustega:

Credit24

Credit24 on üks juhtivaid laenupakkujaid Eestis, pakkudes kiirlaene mugavate tingimustega. Lühiajalised laenud on saadaval vahemikus 50 kuni 4000 eurot ning tagasimakseperiood ulatub kuni 36 kuuni. Laenu taotlemiseks peab olema vähemalt 18-aastane ning omama regulaarset sissetulekut. Credit24 võimaldab kiiret laenutaotluse esitamist veebis ning otsuse saadetakse kliendile enamasti samal päeval.

Raha24

Raha24 pakub väikelaene kuni 1000 eurot, mis on saadaval lühikeste tagasimakseperioodidega. Laenu taotlemiseks tuleb olla vähemalt 21-aastane ning omada Eesti pangakontot. Raha24 kodulehel on mugav laenukalkulaator, mis aitab kiiresti välja arvutada laenusumma ja tagasimaksete summad. Taotluse esitamisel saab otsuse tavaliselt samal päeval.

Ferratum

Ferratum pakub kiirlaene kuni 1000 eurot, mille tagasimakseperiood on paindlik. Laenusaajaks võivad olla vähemalt 21-aastased isikud, kellel on Eesti pangakonto ja regulaarne sissetulek. Ferratum võimaldab laenu taotlemist veebis ning otsus saadetakse kliendile kiiresti. Laenuraha laekub pangakontole enamasti samal päeval.

Laenupakkujad Taotluse vanusepiirang Maksimaalne laenusumma Tagasimakseperiood
Credit24 18 aastat ja vanemad 50 – 4000 eurot Kuni 36 kuud
Raha24 21 aastat ja vanemad Kuni 1000 eurot Lühikesed tagasimakseperioodid
Ferratum 21 aastat ja vanemad Kuni 1000 eurot Paindlik tagasimakseperiood

Need on vaid mõned näited laenupakkujatest Eestis. Enne lõpliku otsuse tegemist soovitame tutvuda erinevate laenu tingimused ja lepingu detailid hoolikalt üle ning valida endale sobivaim laenupakkujad vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Kiirlaenu võtmise soovitused ja näited

Kiirlaenude võtmine võib olla kasulik lühiajaliste rahaliste vajaduste rahuldamiseks, kuid on oluline teha seda vastutustundlikult. Siin on mõned olulised soovitused ja näited, mida arvestada enne kiirlaenu võtmist:

1. Tee põhjalik uurimus

Enne kiirlaenu taotlemist tee põhjalik uurimus erinevate laenupakkujate kohta. Võrdle nende tingimusi, intressimäärasid ja tagasimakseperioode. Uuri välja, millised on nende maine ja klienditeeninduse kvaliteet. Vali usaldusväärne ja professionaalne laenuandja, kes pakub sulle parimaid tingimusi.

2. Arvuta oma tagasimaksevõimekus

Enne kiirlaenu võtmist arvuta oma tagasimaksevõimekus. Vaata üle oma sissetulekud ja kulud ning veendu, et suudad laenusumma õigeaegselt tagasi maksta. Võta arvesse ka laenuga seotud kulusid, nagu intressid ja teenustasud. Oluline on võtta laenu summas, mida sa suudad mugavalt tagasi maksta ilma oma igapäevaste kulude kannatamata.

3. Loe hoolikalt läbi laenuleping

Enne laenulepingu allkirjastamist loe hoolikalt läbi kõik selle tingimused ja detailid. Uuri välja, millised on lepingu lõpetamise tingimused, võimalikud karistustasud ja muud olulised aspektid. Kui sul on küsimusi, ära karda neid esitada laenuandjale. Oluline on mõista täielikult laenulepingut ja olla teadlik kõigist sellega seotud aspektidest.

Kokkuvõttes, kiirlaenu võtmine võib olla mõistlik valik lühiajaliste rahaliste vajaduste rahuldamiseks, kuid seda tuleks teha hoolikalt ja vastutustundlikult. Tee põhjalik uurimus, kontrolli oma tagasimaksevõimekust ning loe hoolikalt läbi laenuleping. Jälgi neid soovitusi ja võta laenu ainult siis, kui oled veendunud, et suudad seda õigeaegselt tagasi maksta.

Näited kiirlaenu võtmisest
Kliendi nimi Kiirlaenu summa
Katrin 500 eurot
Mart 1000 eurot
Liisi 250 eurot

Järeldus

Järelduseks võib öelda, et kiirlaenud Eestis on populaarseks finantsteenuseks, mis võimaldab kiiret ja mugavat rahalise vajaduse rahuldamist. Erinevad laenupakkujad pakuvad mitmesuguseid tingimusi ja valikuid, nii et on oluline teha hoolikas uurimus enne otsuse tegemist. Laenu võttes tasub pöörata tähelepanu intressimääradele, krediidi kulukuse määrale ja võimalikele kõrvalkuludele.

Parimateks kiirlaenu pakkujateks Eestis on Credit24, Raha24 ja Ferratum, kellel on kättesaadavad tingimused ja kiire rahaline abi. Igal juhul on oluline arvestada oma finantsolukorraga, et saaksite laenu vastutustundlikult tagasi maksta. Kiirlaen võib olla õigustatud valik lühiajaliste vajaduste rahuldamiseks, kuid ei tohiks olla püsivaks lahenduseks rahaliste probleemide korral.

Seetõttu on oluline teha põhjalik uurimus ja kaaluda alternatiivseid finantsteenuseid enne kiirlaenu võtmist. Mõnikord võib olla vajalik konsulteerida finantsnõustajaga, et teha õige otsus vastavalt oma isiklikele vajadustele ja võimalustele.

KKK

Millised on kiirlaenudega seotud eelised?

Kiirlaenud pakuvad kiiret rahalist abi ning taotlemine on lihtne ja mugav. Saad raha kätte väga lühikese aja jooksul.

Millised on parimad kiirlaenu pakkujad Eestis?

Credit24, Raha24 ja Ferratum on Kiirlaenude puhul populaarsed valikud Eestis.

Kuidas arvutatakse krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr (KKM) näitab laenulepingu aastast kulukust. See sisaldab intressimäära ja võimalikke väljamaksetasusid.

Kuidas taotleda kiirlaenu internetis?

Kiirlaenu taotlemine internetis on kiire, mugav ja turvaline. Esita taotlus veebis ning oota heakskiitu ja raha laekumist oma pangakontole.

Kas kiirlaenu saab võtta ka maksehäiretega?

Maksehäiretega klientidele kiirlaenu saamine võib olla keerulisem, kuna paljud laenuandjad vaatavad krediidiajalugu. Samuti tuleb näidata piisavat sissetulekut laenu tagasimaksmiseks.

Millised on kiirlaenude eelised ja puudused?

Kiirlaenude eelised hõlmavad kiirust, lihtsust ja mugavust. Samas tuleb arvestada kõrge intressimäära ja võimalike kõrvalkuludega.

Milliseid laenupakkujaid võiks kaaluda?

Enne otsuse tegemist tutvu erinevate laenupakkujate tingimustega ja vali endale sobivaim lahendus.

Milliseid soovitusi on kiirlaenu võtmisel oluline arvestada?

Tee põhjalik uurimus ja vali sobivaim laenupakkumine vastavalt oma finantsolukorrale. Võta laenu ainult siis, kui suudad selle täies ulatuses tagasi maksta.